Hakkımızda - Agaze

Hakkımızda

AGAZE markası daha sağlıklı ve yaşanabilir bir gelecek için; doğaya zarar vermeden, dürüst ve adil ticaret ilkelerini benimseyerek hem şık hem de sürdürülebilir modayı yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuştur. Bu amaçlar çerçevesinde İngilizce “bir bakış”  anlamına gelen A-GAZE ismini almıştır.

Markamızın amacı yaşanabilir bir geleceğe sahip olabilmek için günümüz moda anlayışına sürdürülebilir bir bakış açısı getirmek, doğanın gücünü ve sunduklarını fark etmek ve doğadan ilham almaktır.

Markamızın mihenk taşları; sürdürülebilir ve doğa dostu kumaşlar, zamansız parçalar ve her aşamada insan emeğine saygıdır. Sürdürülebilirlik sadece kullanılan materyallerle sınırlı kalmamış markamızın temel yapı taşını oluşturmuş ve bu sebepten ötürü her aşama da kendini göstermiş ve göstermeye de devam edecektir.

Kumaşlarımız Hakkında

FILLSENS

Fillsens® biyolojik olarak %100 toprakta çözünebilir ve sıfır atık bir kumaş olup odun hamurundan üretilmektedir. Sadece FSC sertifikalı yenilenebilir kaynaklardan elde edilir. %99,5 Solvent Geri Dönüşüm Oranı vardır.

CV 

Hammaddesi doğal kaynaklardan oluşan viskon kumaşı kayın ağacından üretilmektedir. Doğal materyallerden ve FSC sertifikalı yenilenebilir bitkilerden üretilen sürdürülebilir ve çevre dostu yeni nesil bir  kumaştır.

BCI PAMUK

Yaklaşık 5000 yıllık bir geçmişe sahip olan pamuk, dünyada en çok tüketilen tekstil hammaddelerinden biridir. Ancak üretiminde kullanılan kimyasallar nedeniyle ne yazık ki çok da masum değildir. Hammaddenin toplanmasından etiketlenmesine kadar sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak üretilen BCI Pamuk, üretiminde doğaya verilen zararı en aza indirerek doğaya daha duyarlı olarak üretilmiş bir pamuk seçeneği sunuyor. Daha az pestisit kullanımı, su kaynaklarının verimli kullanımı, toprak sağlığının iyileştirilmesi ve tarım işçilerinin refahının artırılması amacıyla uluslararası standartlarla uyum içinde üretim gerçekleştiriliyor.

GERI DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ POLYESTER

Geri dönüştürülmüş polyester, plastik şişeler gibi mevcut plastik malzemelerin eritilmesi ve bunların geri dönüştürülmüş polyester elyaf haline getirilmesiyle üretilir. Geri dönüştürülmüş polyester doğada çözünebilir olmasa da plastik malzemelerin yeniden kullanılması ve bu malzemelerin çöp sahalarına veya okyanuslara atılmasını önlemek için çok etkili bir araçtır ve ayrıca işlenmemiş polyester üretimine kıyasla yüzde 60 daha az enerji gerektirir ve CO2 emisyonunu yüzde 45 ila 70 oranında azaltır.

VEGAN CUPRO

Cupro, genellikle pamuk üretimi sırasında atılan bir tür pamuk atığı olan geri dönüştürülmüş pamuk linterinden üretilen rejenere bir selüloz kumaştır. Selüloz kökenli olduğu için Tencel, rayon, Modal ve Lyocell ile aynı kumaş ailesinin bir üyesi olarak kabul edilmektedir. Cupro doğada yüzde 100 çözünebilir ve hayvanlara zarar vermeden üretilir, aynı zamanda pamuk atığından üretildiği için atıkları azaltır, daha az boya kullanılarak üretilir; üretiminde kullanılan kimyasallar ve su geri dönüştürülerek defalarca yeniden kullanılabilir. Pürüzsüz ve yumuşak bir bitişe sahip olduğundan “vegan ipek” olarak da bilinir ve üretimi için solucanların kozalarında canlı canlı kaynatılmasını gerektirmez! Birçok avantajına ek olarak, Cupro aynı zamanda hipoalerjenik, anti-statik, esnek, dayanıklı ve ısı düzenleyicidir, bu da kolayca yıkanmasını sağlar ve geleneksel ipeğin aksine kuru temizleme gerektirmez.

İLKELERİMİZ

Sürdürülebilirlik

Her geçen gün modanın hızlanarak gelişmesi, günümüzde bir üretim ve tüketim çılgınlığına yol açmış durumda. AGAZE markası olarak en büyük hedefimiz hem üretim tekniklerimizde hem de kullandığımız materyallerde sürdürülebilirliği temel almak ve bu sayede hızlı modanın doğaya verdiği zararı minimalize etmektir. AGAZE, tüketici çılgınlığının doğaya verdiği zarara karşı dur demek ve farkındalık yaratmak amacıyla kurulmuş; zamansız ve çevre dostu bir kıyafet markasıdır.

Şık ve Rahat

Zamansız tasarımları ve farklı detayları ile alışılmışın dışında olan ürünlerimiz, şıklığının yanında sizlerin rahatlığına da önem vererek üretilmiştir. Kumaşlarımız nefes alabilir ve doğada çözünebilir olmasının yanı sıra kimyasallardan uzak ve sıfır atık yöntemi ile üretilmiştir. Oldukça hafif ve rahatça hareket edebileceğiniz kıyafetlerimiz ile hem şıklığı hem de rahatlığı yakalayabilirsiniz.

Çevre Dostu

“Time to give back” misyonumuz ile bugüne kadar tükettiğimiz doğanın kaynaklarına, ondan aldıklarımızı geri verebilmek için bir adım atıyoruz. Okaliptus ağaçlarının özlerinden üretilmiş kumaşlarımız, toprağa tamamen karışarak gübre haline gelir ve çevreye zarar vermez. Aynı zamanda kullandığımız tüm etiket ve kartlarımız geri dönüştürülmüş materyallerden elde edilmiş ve doğada çözünebilir ürünlerdir.

KULLANILAN MATERYALLER

KUMAŞ

Koleksiyonumuzda kullandığımız tüm kumaşlarımız FSC® bayrağını taşımanın yanı sıra, tüm üretim süreci boyunca çevreye sıfır zararlı atık bırakmaktadır. Çevrede çözünebilir olan bu kumaşlar sürdürülebilir modanın öncülerindendir.

DOĞAL TAŞLAR

Doğal taşlar, doğa’nın bize verdiği güzelliklerden sadece biri...Doğal taşlar, ölümsüz bir malzeme olup doğada neredeyse hazır halde bulunmaktadır. Doğal taşların sahip olduğu pozitif enerjiyi kendinize çekmenizi umuyoruz.

ETİKET

Marka etiketimizden yaka etiketimize ve marka etiketinde kullanılan kumaş ipe kadar her ürün detayımız sürdürülebilirlik esas alınarak üretilmiştir.

PAKETLEME

Kargo poşetlerimizin hammaddesi MDPE’dir. Geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen kargo poşetlerimiz sıfır atık üretim esas alınarak üretilir.

GÖNDERİ KARTLARIMIZ

Gönderi kağıtlarımız atık kağıtlardan elde edilmektedir ve tamamen el yapımıdır. Bir ağaç kağıt olduktan sonra 5-7 defa tekrar geri dönüştürülerek kağıt haline gelebilmektedir. Gönderi kağıtlarımız ile hem kağıt attığını azaltmayı hem de kadın emeğine sahip çıkmayı hedeflemekteyiz.

ÜRÜNLERİMİZİN SERTİFİKALARI

X